رییس مجلس شورای اسلامی، ضمن تأسف‌آور خواندن اقدام دادستانی مشهد درمورد سخنرانی نایب رییس مجلس، گفت: این‌گونه اقدام‌های تک‌روانه باعث تفرقه و انشقاق در ساختارهای کشور می‌‌شود.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط s  |  نظر بدهید

حاکم در خراسان رضوی استاندار است یا امام جمعه؟

نامه علی مطهری به رئیس جمهور: لطفا برای ما روشن فرمایید، حاکم در خراسان رضوی استاندار است یا امام جمعه؟ / اقدام موثری نکنید مجلس چاره‌ای جز استفاده از اختیارات قانونی خود نخواهد داشت

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با انتشار نامه‌ای خطاب به رییس جمهور، لغو سخنرانی خود در مشهد را داعش‌گونه توصیف کرد و گفت که این وضعیت زیبنده دولت یازدهم نیست. در نامه علی مطهری به حسن روحانی که در ایسنا منتشر شده، آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت الاسلام آقای دکتر روحانی دامت برکاته-رئیس جمهور محترم

با اهداء سلام و تحیت، همان طور که مستحضر هستید برنامه سخنرانی اینجانب در مشهد در روز اربعین تحت عنوان "تحلیل واقعه کربلا" به دستور دادستان مشهد و به قول خودش بر اساس نامه‌ای که به او رسیده است لغو شد. امیدوارم این نامه از آقای علم الهدی امام جمعه مشهد نباشد. ارتباط این موضوع با دادستان و احیانا امام جمعه برای من روشن نیست. آن که در این موارد مسئولیت دارد استاندار و شورای تامین است که ظاهرا مسلوب الاختیارند. لطفا برای ما روشن فرمایید که حاکم در استان خراسان رضوی استاندار است یا دادستان و امام جمعه؟ نیروی انتظامی تحت فرمان استاندار است یا دادستان؟ و اساسا ورود دادستان در این گونه موارد بر چه اساسی است؟ آیا اینها با خود اندیشیده‌اند که این قانون شکنی چه تاثیری بر جوانانی که از راه دور برای شرکت در این جلسه آمده بودند خواهد داشت؟ تردید دارم که این قبیل اقدامات داعش‌گونه عالما عامدا علیه انقلاب اسلامی انجام می‌شود یا از روی سهو و نادانی؟مستدعی است تمهیدی برای نجات استان خراسان رضوی از این گونه استبدادها بیندیشید؛ همان طور که بعد از حادثه شیراز اقدامات جناب عالی باعث نجات استان فارس از این گونه استبدادها شد.اخیرا در استان خوزستان نیز شبیه این ماجرا برای فرد دیگری پیش آمد. این وضعیت زیبنده دولت جناب عالی نیست؛ گرچه قبول دارم که تلاش برای محدودسازی آزادی بیان از سوی برخی نهادهای حکومتی معمولا در زمان دولت‌هایی که گرایش اصلاح طلبی دارند بیشتر است. چنانچه اقدام موثری در این خصوص مبذول نفرمایید مجلس چاره‌ای جز استفاده از اختیارات قانونی خود نخواهد داشت.برای جناب عالی و همکاران محترم آرزوی توفیق الهی دارم.

با تقدیم احترام-علی مطهری

اربعین 1438

+ نوشته شده در  ساعت   توسط s  |  نظر بدهید

حرف‌مردم خراسان 95/9/1

اگر شهرداری ها  هزینه های صدور پروانه را کاهش ندهندو مشوقی برای تولید مسکن ایجاد نشود اوضاع مسکن روز به روز بدتر خواهد شد.
مدیریت فرودگاه بین المللی مشهد، لطفا موقع اقامه نماز در نمازخانه حضور یابید و از بوی نامطبوع نمازخانه مطلع شوید و برای نصب یک تهویه ناقابل اقدام فرمایید.
لطفا به مسئولان بگویید فکری برای تبصره 3 تحمیل شده به شهروندان بکنند که هزینه اش از آب مصرفی بیشتر است!
چرا در نانوایی ها آن شخصی که پول نان را از مشتریان می گیرد با همان دست نان به مشتری می دهد؟ گاهی بقیه پول را که می خواهد پس بدهد روی نان می گذارد و تذکر که می دهی می گوید شما حساسی! با انتقال آلودگی به همین راحتی سلامت مردم به خطر می افتد. بهداشت کجایی لطفا رسیدگی کن!
لطفا به وزیر آموزش و پرورش بفرمایید به جای باسواد کردن بی سوادان پا به سن گذاشته، از ترک تحصیل بچه ها به خاطر تحمیل خرج اضافی به خانواده ها جلوگیری کنند. مدرسه صدیقه احمدی در روستای گلستان طرقبه پول قبض و کاغذ را از دانش آموزان می گیرند. به کیفیت کار معلمان و مدیران رسیدگی کنید.
نوبخت گفت وضع دولت خوب است و مشکلی از نظر مالی نداریم، پس لطفا مرحله دوم رتبه بندی معلمان را اجرا کنند. ما منتظریم.

منبع : ذره بین |لاریجانی: اقدام دادستانی مشهد درمورد سخنرانی مطهری تأسف‌آور است
برچسب ها : مشهد ,خراسان ,استاندار ,امام ,اقدام ,استان ,خراسان رضوی ,رضوی استاندار ,جناب عالی ,امام جمعه؟ ,وضعیت زیبنده ,توسط s  |  نظر بدهید , ساعت   توسط s